Remedium na wypadające włosy

Jakie są grzechy główne w codziennej pielęgnacji włosów? Przede wszystkim jest to szarpanie, upinanie w koki i związywanie gumkami. Co więcej, często młode dziewczyny nie zdają sobie sprawy z tego, iż codziennie prostowanie, suszenie i kręcenie włosów lokówką także ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie kosmyków włosów. Bardzo często same sobie robimy krzywdę poprzez naszą niewiedzę lub nieuwagę. Włosy mogą stać się łamliwe oraz suche i matowe. W jaki sposób więc odżywić włosy, które wydają się być zniechęcone do dalszego życia?

Portrait of Beautiful Woman with smooth gloss long hair. High quality image.

Portrait of Beautiful Woman with smooth gloss long hair. High quality image.

Warto skupić się na odżywianiu włosa minerałami i witaminami. Dbajmy o włosy tak jak o własne dzieci. Stosujmy kosmetyki, które w swoim składzie zawierają naturalne składniki takie jak ekstrakty i wyciągi z roślin. Odpowiednia dieta oraz tabletki na wypadanie włosów sprawią, że twoje włosy będą zdrowsze. Niedożywienie, nałogi, takie jak palenie oraz picie alkoholu oraz niezdrowe nawyki są pierwszym krokiem ku zniszczeniu skóry oraz cebulek włosów.

Bardzo popularnym sposobem na odżywienie włosów są maseczki, które można zrobić za pomocą produktów znajdujących się w niejednej kuchni. Kobiety zachęcają do samodzielnego robienia maseczek, gdyż nie posiadają żadnych sztucznych substancji tak jak w przypadku kosmetyków. Dobrą maseczką jest substancja wykonana z jajek gdyż zawierają porcję najlepszych witamin A, B, D, E i H. Poza tym zawierają wiele minerałów, takich jak: fosfor, cynk, miedź, krzem i chlor. Jak zastosować maseczkę? Skórę głowy smarujemy żółtkami a następnie przykrywamy folią i ręcznikiem w celu zrobienia kompresu. Po godzinie spłukujemy maseczkę i opłukujemy włosy ciepłą wodą.